Poháry - Memoriál Jana Burgera 2012

30.07.2012 09:32

Všichni přítomní se modlili, aby se nesplnily bouřkové předpovědi meteorologů a memoriál nedopadl jako v posledních dvou letech, kdy se kvůli počasí ani jednou turnaj řádně nedohrál. Počasí bylo ale nakonec pro fotbal ideální, a tak vše mohlo proběhnout podle představ organizátorů turnaje.

Sobota 28.7.2012

Dobrovíz – Buštěhrad 7:1 (4:0)

Nováček okresního přeboru, Buštěhrad, držel krok se soupeřem hrajícím stejnou soutěž v okrese Praha-západ pouze úvodní minuty zápasu. Do poločasu bylo v podstatě rozhodnuto, že v nedělním finále si zahraje Dobrovíz.

Velké Přítočno – Červený Újezd 5:3 (3:0)

V týmu domácích dostalo v základní sestavě šanci hned několik nových či staronových tváří a přestože se hrálo proti vítězi loňského ročníku memoriálu, poločasové skóre hovořilo jasně ve prospěch Přítočna. Branky padaly i ve druhém dějství a i když se na hřišti i trochu zajiskřilo, diváci museli být spokojení. V obou sobotních zápasech padlo celkem 16 gólů a domácí šli do finále. Hned 3x se gólově prosadil Šiler a po jednom gólu přidali Vitai a Pletánek.

Sestava SK VP:

Janjič (45´ Svoboda)

Senko P., Hráský, Pucholt J. (45´ Pavlíček), Pletánek

Brázdil (45´ Vokurka), Jícha, Zieber, Senko L. (70´ Holeček)

Vitai (45´ Pípal), Šiler

Neděle 29.7.2012

Zápas o 3. místo:

Červený Újezd – Buštěhrad 2:4 (0:2)

Buštěhradští se zjevně ze sobotního debaklu poučili, v sestavě udělali několik změn a na hře to bylo znát. Zejména v útočné produktivitě školili soupeře, který byl místy ovšem ve hře aktivnější.

Finále:

Velké Přítočno – Dobrovíz 2:3 (2:2)

Úvod finálového zápasu patřil Přítočnu, tedy alespoň co se střelecké potence týče. Na hrotu famózně operující Šiler zajistil dvěma zásahy vedení 2:0. Poprvé poslal téměř z půlky hřiště odražený míč do prázdné branky, ve druhém případě zamířil přesně po nacvičeném signálu z rozehrávaného trestného kopu, kdy ho ke skórování vybídl Zieber. Kdyby býval Holeček proměnil svůj následný samostatný nájezd, asi by bylo o vítězi rozhodnuto. Dvěma rychlými góly v závěru poločasu ale Dobrovíz trestala nedůraz v soupeřově obraně a skóre srovnala, čímž byla zajištěna slušná zápletka i pro druhé dějství. Když už to začínalo vypadat tak, že budou muset rozhodnout pokutové kopy, Dobrovíz udeřila a po rychlém přechodu do útoku stačil nikým nepokrytý útočník prostřelit jak marně skluzujícího stopera Hráského, tak i brankáře Svobodu.