Poháry - Memoriál Jana Burgera 2009

01.08.2009 15:00

První srpnový víkend 2009 se konaly ve Velkém Přítočně tradiční letní poháry...

Sobota 1.8.2009

Na dokonale připraveném pažitu přítočenského hřiště si to jako první rozdaly od 15 hod. týmy Dobrovíze a Úhonic. Přítočno nastoupilo proti týmu z Červeného Újezdu až od 17 hod., když motivací bylo pro domácí oplatit soupeři krutou porážku z loňského finálového utkání.

Dobrovíz – Úhonice                      2:3

Velké Přítočno – Červený Újezd   6:3

Neděle 2.8.2009

Zápas o 3. místo

Dobrovíz – Červený Újezd            1:3

Hráči Červeného Újezdu měli zápas pod kontrolou. Dobrovíz korigovala až za stavu 0:3. Více ji však soupeř nepovolil a navíc asi ani nebylo na obrat v zápase sil díky nebývale horkému klimatu a ostrým slunečním paprskům.

Finále

Velké Přítočno – Úhonice            nedohráno (na penalty – 4:5)

Na finálové utkání se výrazně zatáhla obloha a s ohledem na meteorologické předpovědi bylo všem jasné, že utkání nedospěje do svých standardních 90 minut, zvláště když za Kožovou horou se kupily černé mraky. Ve zhruba 20 odehraných minutách zápasu, když skutečně více nedovolily odehrát v okolí šlehající blesky a vytrvalý déšť, stihli domácí spálit 3 vyložené gólovky. Přestože Přítočno mělo i mírnou herní převahu, muselo znenadání lovit jako první po rychlém protiútoku soupeře míč ve své síti. Pak už se hrálo jen chvíli a s ohledem na bezpečnost hráčů bylo utkání rozumně přerušeno s výsledkem 0:1. Když bylo jasné, že utkání nebude možné dohrát, Úhonice velkoryse navrhly domácím určit vítěze turnaje rozstřelem v pokutových kopech. Ty nakonec se štěstím také vyhrály a odváží si tak kromě poháru za 1. místo i zasloužený pohár putovní.