Lidice - Velké Přítočno „A“ - 1:3 (0:1)

21.05.2017 10:12

Sobota 20.5.2017, 17:00 hod., okresní přebor

3 bodíky z Lidic podpořily boj o 5. místo v OP!

Podzimní zápas s Lidicemi se přítočenským vůbec nepovedl, a to ani výkonem, ani výsledkem (prohra na PK). V Lidicích to však vypadalo úplně jinak. Vydařený byl zápas výsledkem i předvedenou hrou. I když trenéři museli po několika málo minutách hry řešit změny v sestavě po svalovém zranění Šilera v 11. minutě a Pavlíčka v 15. minutě. Naštěstí Přítočno disponovalo silnou lavičkou a místa v sestavě se podařilo nahradit stejnou „kvalitou“ (naskočili Pohlot a Pletánek) a výkon týmu to tedy nijak negativně neovlivnilo. Hostující hráči drželi míč na svých kopačkách častěji než domácí, ale výraznější šanci si ne a ne vytvořit. Domácí hrozili rychlými protiútoky, ve kterých se angažoval asi nejnebezpečnější hráč Lidic Falout. Aktivní hra Přítočna však přinesla své ovoce v 39. minutě, kdy D.Holeček vymyslel nádhernou kolmici za obranu na nabíhajícího L.Senka, který ač byl při zakončení atakován obráncem nedal brankáři šanci a levým bodýlkem uklidil míč k levé tyči - 0:1. Hned v úvodu druhého poločasu se opět blýskl D.Holeček, když ve 49. minutě uklidil k tyči míč střelou z vápna sám - 0:2. Lidice to ovšem nevzdaly a nadále se pokoušely s výsledkem něco udělat. Jinak skvělou obrannou hru Přítočna, dirigovanou zkušeným Jíchou, se povedlo domácím překonat v 66. minutě po takové „trmě vrmě“ ve Svodově vápně. Lidice tedy měly dostatek času ještě přítočenské potrápit a zápas alespoň zremizovat. Útočné choutky domácích však přinášely možnosti pro útočné výpady Přítočna do otevřené obrany, které by při o trochu chytřejších nahrávkách do volných křídelních prostor mohly přinést výrazně nebezpečnější akce a možná i gólový efekt. Do zakončení se i tak postupně dostávaly L.Senko, Salyuk, D.Holeček, … Chybu domácího obránce však ztrestal gólově až 90. minutě P.Senko, který osamocen v útočném vápně nedal razantní střelou brankáři šanci a stanovil tak konečné skóre zápasu - 1:3.

Pavlíček (Pletánek), Jícha, Feda (ŽK), Hanf

Senko P., Snovický, Holeček D., Salyuk, Senko L.

Šiler (11´ Pohlot)

39´      Senko L.                   0:1

49´      Holeček D.                0:2

90´      Senko P.                   1:3