Kročehlavy - Velké Přítočno „A“ – 2:3 pk (0:1)

04.06.2017 11:00

Sobota 5.6.2017, 17:00 hod., okresní přebor

Šňůra výher protažena už na 5 zápasů!

Trenéři Přítočna museli mít před zápasem opět těžkou hlavu z toho, koho na kročehlavský trávník vlastně pošlou. Ze sestavy totiž vypadli omluvení Pletánek, Salyuk, Šiler, P.Senko a Pavlíček. Povolány tedy musely být „staré & mladé pušky“ - Hráský, Hanf & Kolářský, T.Janoušek. Na hřišti o rozměrech ruzyňského letiště pak přítočenští ukazovali, že i v notně okleštěné sestavě dokážou hrát fotbal a být dokonce nebezpečnější, než domácí Kročehlavy. Gólově se to však projevilo až v 31. minutě, když Kolářský využil pěknou přihrávku mezi stopery, přiťukl si míč do běhu a obstřelil vybíhajícího domácího gólmana - 0:1. Kročehlavy sice hrozily rychlými útočnými akcemi, do nichž se dostávaly dlouhými nákopy za přítočenskou obranu. Ta si ale většinou poradila a jednobrankový náskok statečně hájila. Poločasové vedení vydrželo až do 77. minuty. Zbytečnou ztrátu míče na útočné polovině využili domácí k přečíslení obrany. Zkušený Rolný potáhl míč až do vápna a nezištnou přihrávkou vyzval ke skórování do odkryté části branky Urbana - 1:1. A v 87. minutě bylo ještě hůře. Další nákop domácích našel opět Urbana, ten se obtočil kolem Fedy a přehodil Svobodu, který vyběhl-nevyběhl a zůstal tak mimo možnost akci nějak ovlivnit - 2:1. Euforie domácích však netrvala dlouho. Po dvou minutách hry prodloužil D.Holeček hlavou míč na nabíhajícího L.Senka a ten parádním volejem nártem uklidil míč za domácího, nechápajícího, gólmana - 2:2. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V sérii prvních pěti kopů rozhodnuto nebylo, všechny penalty byly proměněny, a to i přestože ve čtvrté sérii nahradil Svobodu v brance Snovický. I ten však skončil na opačnou stranu, než byl usměrněn míč. O bodu navíc se rozhodlo až v 8. sérii. Rozhodující pokutový kop za Přítočno proměnil Pohlot, protože následující hráč domácích napálil míč pouze do břevna.

Hráský (ŽK), Jícha, Feda, Hanf

Pohlot, Holeček D., Snovický, Senko L.

Janoušek T. (ŽK), Kolářský

31´      Kolářský        0:1

89´      Senko L.        2:0