Kročehlavy - Velké Přítočno „A“ – 1:3 (0:2)

12.10.2014 10:09

Sobota 11.10.2014, 16:00 hod., okresní přebor

Dvě výhry v řadě! Tak to tu na podzim ještě nebylo.

Hosté z Přítočna nastoupili po druhé v řadě v sestavě, kterou neomezovaly absence hráčů tvořících základ kádru a i v Kročehlavech to bylo znát. Hned v 15. minutě si naběhl na kolmici ze záložní řady Pohlot a po krátkém sólu s přehledem zakončil – 0:1. O 10 minut později se Přítočno radovalo podruhé, když zásluhou Holečka padla jednoznačně nejkrásnější branka utkání. Míč odražený na hranici šestnáctky po trestném kopu Ziebera od autové lajny trefil Holeček nártem z voleje ve vzduchu naprosto přesně a domácí gólman neměl absolutně žádnou šanci zasáhnout – 0:2. Do poločasu pak Holeček ještě ukázal, že umí nejenom střílet góly, ale fair play gestem změnil rozhodnutí rozhodčích ve prospěch domácích. I když se jednalo pouze o vhazování autu, i tak byl tento čin odměněn potleskem diváků, kterých v Kročehlavech nebylo zrovna málo. Za zmínku stojí ještě akce L.Senka, který šel zleva sám na branku. Místo střely se však rozhodl pro přihrávku nabíhajícímu Pohlotovi, kterého už měli obránci pokrytého a tudíž z akce nakonec nebylo nic. Druhou půli perlil opět Holeček, když v 50. minutě pohotově dorazil odražený míč z bezprostřední blízkosti do sítě potřetí – 0:3. Přítočno pak trochu polevilo a soustředilo se spíše na ubránění výsledku, čímž umožnili domácím dostat se více do hry. Svoboda musel předvést několikrát své umění a dařilo se mu to až do 60. minuty, kdy střídající Černín, mimochodem bydlící v Přítočně, dorazil míč za Svobodova záda po dalekonosném autu kročehlavského beka – 1:3. Domácí měli až do konce zápasu sice více ze hry, ale Svobodu už nepřekonali. Naopak Přítočno hrozilo z rychlých výpadů a minimálně Holeček a jednou i stoper Šiler mohli z těchto brejků skóre ve prospěch hostí ještě navýšit.

Senko P. (ŽK) (70´ Pípal), Šiler (ŽK), Jícha, Feda

Salyuk, Jiránek (75´ Kolářský), Zieber, Senko L.

Holeček, Pohlot (ŽK) (85´ Pavlíček)

15´      Pohlot            0:1

25´      Holeček         0:2

50´      Holeček         0:3