Hrdlív „A“ – Velké Přítočno „A“ - 2:3 (1:2)

28.08.2016 09:52

Sobota 27.8.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Tři body pro hosty vystřelil chvíli před koncem dramatického zápasu Dušan Holeček.

První zápas nového soutěžního ročníku okresního přeboru byl pro trenéra Kremláčka noční můrou. Kvůli zdravotním indispozicím či dobíhající dovolené totiž chybělo Přítočnu hned několik hráčů základního kádru (Jícha, Pohlot, Pavlíček, P.Holeček), přičemž na čtvrtečním tréninku si navíc zlomil prst na ruce Feda. Ten ale nakonec hrdinně do zápasu nakonec naskočil, i když ruka po některých zákrocích hodně bolela. Stejně tak se pro úspěch týmu obětoval Šiler, který zcela nedávno prodělal operaci kolene. I přes všechna tato negativa se ale Přítočno na hřišti prezentovalo dost slušným výkonem a od úvodu zápasu mělo jasnou převahu. Tu dokonce přetavilo v zahajovací gól sezóny, když do vápna proniknuvší D.Holeček našel na malém vápně Šilera a ten se v takových pozicích obvykle nemýlí - 0:1. O sedm minut později bylo pro hosty ještě veseleji. D.Holeček opět našel svou přihrávkou, tentokrát to byl pas za obranu, na nabíhajícího Šilera, který tentokrát vyřešil situaci chytrým dloubákem přes vyběhnutého gólmana - 0:2. Tento lichotivý stav vydržel bohužel pouze do 32. minuty, kdy se po chybné rozehrávce z obrany Přítočna dostal míč k domácímu Vondrákovi. Ten si na vápně udělal rychlou kličkou prostor pro střelu a zamířil zcela nekompromisně do levé šibenice Svobodovy branky - 1:2. I tento výsledek se dařilo Přítočnu svou aktivní obrannou hrou poměrně snadno držet, když střed pole kontrolovali svým vytrvalým pohybem zejména D.Holeček se Salyukem a nedávali tak domácím čas na kvalitní rozehrávku. Přišla ovšem 67. minuta a závar na přítočenském velkém vápně. Z něho resultovala střela, kterou sice ještě stihl stoper Hráský tečí zpomalit, nicméně téměř na malém vápně v tu dobu již stojící útočník domácích (podle přítočenských v jasném ofsajdu) snadno skóroval a vyrovnal stav na 2:2. Ani tento vývoj zápasu však hosty nijak nezlomil v jejich bojovnosti a vytvářeli si proto další gólové příležitosti. Hlavou mohli rozhodnout Feda s D.Holečkem, po centru na zadní tyč trefil těsně vedle z voleje Šiler. Přišla ovšem zasloužená šťastná chvíle D.Holečka. Ten si navedl z levé strany míč na vápno a prudkou přízemní střelou k tyči zápas v 88. minutě rozhodl - 2:3.

Kolářský, Hráský, Feda, Devera

Senko P., Salyuk, Holeček D. (ŽK), Šiler (ŽK) (84´ Pavlíček), Senko L.

Plecitý L. (81´ Plecitý T.)

7´        Šiler                0:1

14´      Šiler                0:2

88´      Holeček D.       2:3