Hostouň „B“ - Velké Přítočno „A“ – 1:0 pk (0:0)

22.09.2013 21:27

Neděle 22.9.2013, 16:30 hod., okresní přebor

Spravedlivá remíza a škoda neproměněné penalty.

Oba týmy v předsezónních úvahách určitě nepředpokládaly zisk pouhých 5 bodů po čtyřech odehraných kolech a zejména hostouňská záloha tudíž pomýšlela na tříbodový příděl do tabulky. V sestavě se tudíž objevily zákonitě posily z A týmu. Ačkoliv Přítočno Hostouň v Krušovickém poháru dokázalo přemoci, v průběhu prvního poločasu působilo spíše zakřiknutým, nervózním dojmem. Naštěstí ale svůj den neměli ani domácí borci, a tak se hrál pro diváky dost nezáživný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Za domácí se neúspěšně zastřeloval exligista Šilhan, Přítočnu chyběla standardně předgólová přihrávka; o té gólové ani nemluvě. Ve druhé půli už to ale bylo o něčem jiném. Zejména v poslední dvacetiminutovce se Přítočno oklepalo ze zbytečné nervozity a začaly se tudíž rodit slibné šance. Kukelku nechal vyniknout po střele z 15 metrů Pohlot a obr v domácí brance musel řešit ještě několik šancí do té doby málo nebezpečných hostí. Chvíli před koncem se ale opět dostali ke slovu domácí a měli minimálně tři tutovky na změnu skóre. Největší šancí ale pohrdl Šilhan, který z malého vápna nastřelil pouze tyč zívající Svobodovy branky. Došlo tak na pokutové kopy. Ty měli rozehrané lépe přítočenští, když za stavu 2:1 šel potvrdit druhý bod ze zápasu Holeček. Jeho slabou střelu ale Kukelka lapil a v páté sérii ho pak navíc napodobil ještě Pohlot. Domácí si tak zajistili extrabod a stejným způsobem oplatili Přítočnu vyřazení z Krušovického poháru.

Pípal, Jícha, Pavlíček (ŽK) (87´ Vokurka), Senko L.

Senko P. (89´ Tigana), Zieber, Holeček, Tesařík (85´ Vitai)