Družec „A“ - Velké Přítočno „A“ – 4:3 pk (3:1)

27.09.2015 11:04

Sobota 26.9.2015, 16:30 hod., okresní přebor

Ze ztraceného zápasu se podařilo vybojovat alespoň bod!

Přítočnu se dlouhodobě nehraje ve Družci nijak slavně a tak podle papírových předpokladů byl lehkým favoritem zápasu domácí tým. Hostům navíc nemohli vypomoci dva vykartovaní hráči základní sestavy – Feda a L.Senko, ani „parašutista“ Salyuk. Pro domácí se začal pozitivně zápas vyvíjet již ve 13. minutě, kdy v podstatě z ničeho bylo rázem 1:0. Ještě veseleji bylo družeckým ve 24. minutě, kdy Hlusička dorazil na dvakrát vyražený míč za bezmocného Nedvěda v brance Přítočna – 2:0. Naštěstí pro Přítočno se v 35. minutě zapsal mezi skórující hráče Pípal. Ten se dostal k míči po narážečce Holečka se Zieberem, zatáhl míč na střed hřiště a křižnou střelou k tyči nedal Perglovi žádnou šanci. Domácím se ale podařilo ještě do přestávky odskočit opět na dvougólový rozdíl, když se prosadil rychlonohý Plecitý. Poločasový stav 3:1 nevypadal pro Přítočno vůbec růžově, nicméně v průběhu druhé půle se postupně dostávalo do hry a bylo otázkou času, kdy se z nějaké akce opět bude rozdíl ve skóre snižovat. Tak se stalo v 60. minutě, když si výlet z postu předstopera udělal Pavlíček, jehož čisté bodlo z 20 metrů skončilo v šibenici – 3:2. Přítočno se pak hodně snažilo o vyrovnání, čehož ovšem využívali domácí k rychlým výpadům do otevřené obrany Přítočna. Naštěstí Plecitý v několika šancích už neměl kliku, sice pálil z každé příležitosti, ale hodně mimo a několikrát zasáhl fantasticky Nedvěd. Více ze hry však již mělo Přítočno a to se dočkalo – v 71. minutě propálil z desítky vše, co mu stálo v cestě, Šiler a zajistil tak kýžený vyrovnávací gól. V penaltovém rozstřelu pak bohužel zaváhal hned v první sérii Zieber, který otřel míč pouze o horní tyč. Za domácí proměnili všichni, stejně jako pak za Přítočno Šiler a P.Senko, nicméně bodík navíc zůstal ve Družci.

Nedvěd

Senko P., Hráský, Pavlíček, Hanf (45´ Devera)

Pohlot , Holeček, Zieber (ŽK), Pípal

Šiler (ŽK), Kolářský L.

35´      Pípal             2:1

60´      Pavlíček        3:2

71´      Šiler              3:3