Družec „A“ - Velké Přítočno „A“ – 1:1 (1:0)

13.04.2013 22:23

Sobota 13.4.2013, 16:30 hod., okresní přebor

Zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl alespoň bod, měly být ale tři!!!

Přítočno se muselo v zápase obejít bez tří hráčů základní sestavy minulého kola. Jícha doléčuje natažený sval, Pípal koleno a Fedu vyřadily ze hry pracovní povinnosti. Velezkušené mužstvo Družce zvolilo pro úvod zápasu jakousi vyčkávací taktiku, a když se štěstím přežilo dvě nebezpečné akce Přítočna, samo v 15. minutě udeřilo. Svoboda se marně natahoval na střelu z hranice šestnáctky, kde se ocitl družecký útočník nikým neatakován po té, co Misura přetlačil hraničním zákrokem Šilera a obrana Přítočna tak trochu zbytek akce vypustila – 1:0. Ještě do přestávky mohlo být srovnáno, když se do obrovské šance po chybné rozehrávce Blažka dostal Holeček, který místo přihrávky na Vitaie před prázdnou brankou volil zpětnou přihrávku na nabíhajícího Ziebera. Toho však již stihla domácí obrana zablokovat.

Ve druhém dějství mělo Přítočno už trochu více ze hry a dokonale toho využilo už ve 50. minutě. Střídající Šilhan vysunul do křídla Vitaie, ten si míč přiklepl do běhu a přihrávkou do vápna našel Ziebera, jehož levačka rozvlnila sít za bezmocným Perglem – 1:1. Přítočno i nadále zkoušelo dobývat jeho branku, ale horko bylo i na druhé straně. Hru domácích očividně oživilo nasazení Křivánka a Mačury, jejichž hra výborně zapadla do kombinací vedených zejména po ose Misura – Havelka – Zadák. Přestože vyloženě 100% gólovou příležitost si ani jedno mužstvo již nevytvořilo, jeden gól přeci jen padl. To když domácí Pergl neudržel míč po rozehraném rohovém kopu, ten se zakutálel za brankovou čáru, ale rozhodčí to neviděl a nechal k nelibosti přítočenských hráčů pokračovat ve hře. I domácí diváci však sportovně po zápase uznali, že to gól byl. V závěru se hra začala poněkud přiostřovat, takže bylo dobře, že nedošlo k žádnému nastavování a všichni mohli jít zdrávi sledovat derby pražských „S“.

Krásné fotky ze zápasu nejdete ve fotogalerii KD!

Senko P. (ŽK), Šiler, Pavlíček, Pletánek (ŽK)