Běleč - Velké Přítočno „A“ – 1:2 (1:0)

24.04.2016 09:57

Sobota 23.4.2016, 17:00 hod., okresní přebor

Obrat ve skóre a tři vítězné body zařídili Holeček se Šilerem.

Podzimní duel vyhrálo Přítočno ve značně provizorní sestavě 1:0. V té době se Běleč vyhřívala jako nováček soutěže na samém vrcholu tabulky a skalp lídra se tehdy považoval za velký úspěch. Před sobotním zápasem se ale role vyměnily. Přítočno bylo druhé a Běleč až osmá. Co se však nezměnilo, byl fakt, že Přítočno muselo opět řešit absenci klíčových hráčů - Pavlíčka a Jíchy. Naštěstí je ale přítočenský kádr dostatečně široký a tak sestava nastupující do zápasu měla pochopitelně vysoké ambice na export bodů do Přítočna. Herní převaha hostí byla znát od prvních minut zápasu. Kombinace a útočné akce však narážely na urputně bránící a někdy až na hranici vlastního sebezničení bojující domácí hráče. Když se je podařilo překonat a dostat se až na dostřel branky, narazilo se pro změnu na skvěle chytajícího „veterána“ Bureše, který předváděl někdy až zázračné zákroky. A když i ten už byl překonán, zachraňovala bělečské branková konstrukce, jako například při trestňáku Ziebera (tyč) a bombě P.Holečka (břevno). Pak ovšem stačil jeden nešťastně rozehraný rohový kop a rychlý brejk domácích do zcela otevřené přítočenské obrany, který se podařilo zbrzdit až před Svobodovou brankou za cenu souboje tělo na tělo, po němž se bělečský Volf skácel k zemi a pískala se tudíž penalta. S tou si Fejfar poradil hladce a poslal domácí do vedení. V tu chvíli bylo jasné, že k obratu ve skóre může Přítočnu pomoci pouze soustředěný, bojovný a týmový výkon. A přesně to se Přítočnu dařilo předvádět ve druhé půli. Přimáčklo domácí tým k jeho pokutovému území a bylo otázkou času a štěstí, zda se míč povede propasírovat za záda domácího gólmana. Rozhodujícím okamžikem v zápase se stala 60. minuta. Za faul a druhou ŽK musel hřiště opustit domácí Trousil. Co však bylo mnohem důležitější pro další vývoj zápasu, že Přítočno Trousilův faul potrestalo navíc vyrovnávacím gólem. Na Zieberův dalekonosný centr si na zadní tyči naběhl P.Holeček a hlavou nedal brankáři nejmenší šanci - 1:1. Přítočno i nadále bušilo do domácí obrany a Běleč se jen sporadicky dostávala na útočnou polovinu. Přicházely šance D.Holečka, Šilera, Zieberovy střely. K vítěznému gólu zápasu však vedla až skvělá přihrávka P.Holečka na vpravo nabíhajícího Šilera, který moc nepřemýšlel, míč si posunul do vápna a tvrdou střelou prostě gólmana propálil - 1:2. V 81. minutě se počet hráčů na hřišti srovnal, když ČK obdržel po druhé žluté i L.Senko. Chytrá hra Přítočna však již nepřipustila žádné komplikace a zasloužené tři body hosté uhájili až do konečného hvizdu.

Senko P., Hráský, Feda, Senko L. (ČK)

Holeček D., Holeček P., Zieber, Salyuk (65´ Jícha)

Pohlot, Šiler (88´ Barnaš)

60´      Holeček         1:1

72´      Šiler              2:1